KOHVIKU SÜNNILUGU


KoduKOHVIK on meie pere lugu, mis sai alguse juba 2010. aastal armastusest hea toidu ning söögitegemise vastu. Aastas korraks või paariks avatud pop-up koduKOHVIK on paljudele Viljandi elanikele jätnud pakutud toidust eredad mälestused. Kustumatu kirg toidutegemise vastu ja võõrustatud sõbrad-tuttavad andsid tõuke avada Viljandisse uus alaline kohvik ja elustiilipood. Kusjuures selleks kõigeks pidime leidma aega oma põhitööde kõrvalt ja see on olnud üks suur tiimitöö. Naispere poolel on meil pooleks proviisoreid ja hambaarste. Pereema Reet viibib proviisoriametist hetkel eemal, et juhtida kohvikut. Peretütar Kärol tegeleb lisaks proviisoritööle sisekujundusega ja abistab köögis vajadusel kokatööga. Peretütar Kreete, kes nädala esimeses pooles ravib hambaid, aitab nädala teises pooles koka- ja pagaritöödega. Minia Stefania on ka hambaarst, kes tegeleb kohviku sotsiaalmeediaga ja abistab kondiitritöödega. Perepoeg Taago ja väimehed Virgo ja Tõnn tegelevad kohviku ehitusliku poole ning asjaajamisega. Tõnn käib meil ka teeninduses abis ning on suurepärane sommeljee.

Kohvik-restorani küljeluu on elustiilipood, kus saab kohviku külastaja toidu ootamise ajal ajaviiteks toodetega tutvuda. Siit leiab ka möödaruttav külaline soolaleivakingituse või suveniiri. Enamus müüdavatest brändidest on Viljandi sugemetega, kuid müüme ka Eesti ja Skandinaavia disaintooteid. Eriliseks teeb meid asjaolu, et sisuliselt kõiki interjöörielemente saab osta, olgu selleks siis tool, põrandalamp või nõud. Näiteks süües tunned, et tool millel istud, on sinu kodust täpselt puudu, siis küsi ja ehk saame kaubale :)

Lisaväärtuseks peame, et koduKOHVIK on loodud vanadesse apteegiruumidesse, kus vanad palgist ja tellistest seinad loovad juba mõnusa atmosfääri. Juba renoveerimise käigus tekkis eriline õhustik, ruumid ärkasid justkui pikast unest, köhisid kopsud ravimitolmust puhtaks ja tekkis uus hingamine.

Meie sooviks on pakkuda värskest toorainest toiduelamusi, mida saaks nii kohalik kui ka läbirändaja oma maitsepungadele pakkuda. Serveerime maitsvat toitu kenasti kaetud laual ja ilusal taldrikul. Omal kohal on meie nõude valikus Marimekko nõud, kelle suured fännid oleme juba ammu.